ONLINE
KATALOG
Online Katalog
ÖN TALEP
FORMU

Erzurum’un akıllı futbol sahaları

 

Erzurumlu eski futbolcu ve spor kulübü yöneticisi Şahin Aktaş, şehire önemli bir spor tesisi kazandırdı. Çağın en modern araç ve gereçlerinin kullanarak inşa edildiği halı salalar hizmete girdi. Akıllı Futbol Sahaları denilen tesis göz kamaştırırken, açılış siyasi ve bürokratları da buluşturdu.

Nurullah PALA/ERZURUM Erzurum’un eski futbolcularından biri olan ve yıllarca Erzurum İdmanyurduspor’da yöneticilik ve başkanlık yapan işadamı Şahin Aktaş, spora büyük bir yatırım yaparak, önemli bir tesisi Erzurum ve bölge gençliğinin hizmetine açmanın gururunu yaşadı. Çağın son teknolojisi ile inşa edilen Aktaş Halı Sahaları ve Sosyal Tesisleri’nin açılışı yapıldı. Mimarlar Odası’ndan ödüllü Mimar Zeynep Şenel tarafından projesi yapılan modern halı sahalar Erzurum’un sporuna önemli bir soluk kazandıracak. Toplam 6 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan spor tesisisinin açılışı görkemli bir törenle yapıldı. Siyasiler futbol sahasında buluştu

Erzurumlu işadamı Şahin Aktaş’ın şehre kazandırdığı Tortum Yolu üzerinde hizmete geren Aktaş Spor Kompleksi’nin açılışı görkemli geçti. AK Parti Eski Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt, MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, CHP Milletvekili adayı İdris Somun, AK Parti eski İl Başkanı Hüseyin Tanfer, Avukat Tuncer Aktaş, CHP il başkan yardımcısı Eyüp Kızıloğlu, ESOB Başkanı Rasim Fırat, SGK İl Müdürü Hulusi Bumin, Denizbank Erzurum Şube Müdürü Bülent Tetik, TFF Bölge Müdürü Metin Codur, Bölge Antrenörü Kemal Coşkun, TFF Bölge Uzmanı M. Akif Fencioğlu, Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Vahit Alkır ile TRT Spor yöneticisi Tevfik Şenel ile çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninin ardından tesislere gelen Erzurum Cumhuriyet Baş Savcısı Ünal Bingül de ‘ Hayırlı olsun’ dileklerini iletti.

FİFA kriterlerine uygun tesis Akıllı halı sahalar denilen tesiste adeta yok yok. 55x35 ebatlarındaki iki halı sahanın çimi özel olarak yapıldı ve iki futbol sahası ile tesisler FİFA kriterlerine uygun bir şekilde yapıldı. Maçların naklen yayınlama özelliğinde sahip olduğu tesiste kafeterya, modern soyunma odaları, ücretsiz servis imkanı ve eğlence salonları mevcut. Ayrıca şeffaf camlarda futbol severler aynı anda iki sahada da maç izleyebiliyor. Kurban kesilerek açılan spor tesisisin açılışının ardından gençler maç yaptı ve protokol maçı izledi. Ayrıca protokol penaltı atışı da yaptı.